Bahçenizdeki toprağa ve koşullara en uygun bitkilerin yanı sıra rulo çim ile kaplanması konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu konuda derinlemesine tavsiye ister misiniz?

Peyzaj hizmetlerimizle bahçenizin görünümünü iyileştirin. Deneyimli ekibimiz, sizin ve ailenizin keyfini çıkarması için görsel olarak çekici bir alan yaratıp her köşesinin mükemmel görünmesini sağlıyoruz.

Hazır Rulo Çim

Hazır Rulo Çim ile çimlendirme, ekonomik, kaliteli, ve kolay bir çimlendirme yöntemidir. Bir günde uygulanabilen Hazır Rulo Çim, 2 hafta içerisinde üzerinde gezinme, 4 hafta sonra ise spor yapma imkanı sağlamaktadır.

Hazır Rulo Çim ile çimlendirme, ekonomik, kaliteli, ve kolay bir çimlendirme yöntemidir. Bir günde uygulanabilen Hazır Rulo Çim, 2 hafta içerisinde üzerinde gezinme, 4 hafta sonra ise spor yapma imkanı sağlamaktadır. Her mevsim uygulaması yapılabilen Hazır Rulo Çimin dayanma süresi çim biçimi, sulama, gübreleme ve ilaçlamasının doğru ve düzenli yapılması ile doğru orantılı olarak yaklaşık 10 yıldır.

Rulo Çimin Avantajları;

  • Tohum ekme ile karşılaşılan sorunlardan uzak, anında yeşil görüntü imkanı sağlaması,
  • Yılın 12 ayında uygulanabilme özelliği,
  • Düşük bakım maliyeti,
  • 2 haftada köklenme ve kaynamanın olması,
  • Yabancı ot ve hastalıklardan korunmuş malzeme,

Rulo Çim

Özellikle Rulo çim kullanarak büyük bir çim yapmak için geldiğinde, başarı için iki önemli sır vardır:

- İyi zemin hazırlama ve

- İyi zemin hazırlama

 

Doğal kapsamlı ancak gerçekçi bir çalışma planı ile başlamak gerekir. Büyük veya küçük çim alanlar zaten  musallat yabani ot iyi sistemli bir çalışmayla herbisit (toprak altında ve üstünde yer büyüme yok edecek kadar) püskürtülür. Çalışma alanındaki yabani otları temizlemek için herbisit uygulaması 7-10 gün boyunca uygulanır.

Tüm otların yok edilmiş olduğundan emin olunduğunda, rulo çim bahçeye serilmeden gerekli toprak altı uygulamalar (drenaj, sulama sistemi, elektrik – doğalgaz boruları vb.) tamamlanmalıdır. Altyapı bitiminde toprak serilip bolca sulanır, üzerinden hafif bir silindirle geçilerek sıkıştırılması sağlanır. Uygulama alanında gerekli kot çalışmaları yapılır ve toprak yine sulanarak sıkıştırılır ve toprak hazırlığı tamamlanmış olur.

Rulo Çim serilmeye hazırdır

 

Yeni serilmiş çimler genellikle 2-3 hafta boyunca dikkat edilmesi gereken şeyler:

- En az 2 hafta boyunca çimlerin üzerinde yürümeyi önlemek

- Sıcak / kuru büyüme aşaması basınca dikkat etmek kaydıyla zerrecikli bir şekilde sulamak.

- Bu ilk kesim aşamasına gelince, set biçme yüksek bıçakları ve yavaş yavaş orta seviyeye ayarlayın. Yeni çimler ilk yılda çok kısa kesilmemeli.

 

 

19 Nisan 2020

Başvuruları yapan çalışanlar her zaman çok profesyonel olmuştur ve sorularıma her zaman cevap verebilmiştir. En önemlisi, çimimizde gerçekten bir fark gördük. Harika sonuçlar için bir temel atmanın iyi bir yıl sürdüğü açıklandı. Dürüstçe söyleyebilirim ki, sonuçlarımızı sadece bu ilk yıl içinde seviyoruz. Yabani otlar önemli ölçüde daha az ve çimlerimiz daha kalın ve şimdiye kadarki en sağlıklı. Kesinlikle çim ihtiyaçlarınız için Pala Hüseyin Çiçekcilik’i denemeyi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir