Peyzaj, Tasarım, Proje

Sizler için sadece yaşanılan yerler değil aynı zamanda çevrenin tüm işlev ve değerlerini koruyarak sağlıklı, mutlu, huzurlu ve doğayla uyumlu yaşayan mekanlar oluşturma gayreti içerisindeki peyzaj mimarları, orman mühendisleri ve teknik elemanlardan oluşan genç ve dinamik kadromuz yapılan bir işin bir sonraki yapılacak iş için referans olacağının bilinciyle;

Çalışmalarımızdan bazılarını aşağıda tıklanarak izlenebilir.

 

  • BAYER EVİ
  • MÜFİT BEY EVİ
  • GÜMÜŞLÜK YALI EVLERİ
  • SEFİR’İN KIZI PROJESİ
  • CLUB MAVİ
  • VİCEROY HOTELS
  • YOKUŞBAŞI KILINÇ SİTESİ

 

Projelendirme, öncelikle mekanın durumuna ve ardından da mekan sahibinin istek ve beğenilerine göre yapılır. Her tasarım kendi mimari çevre yapısına göre ilişkilendirilerek yapılır.

Bununla birlikte bitkilerin, toprak ,su ve hava koşullarına uyum sağlayacak cinsten olmasına özen gösterilir ve koşullara en uygun bitkiler seçilir. Sulama sistemleri uygulaması da en iyi sulamayı yapacak şekilde tasarlanır ve uygulanır. Sizinle görüşmemizde bahçenizi ne şekilde düzenlemek istediğinizi, bahçenizde hangi bitkileri görmek istediğinizi , sevdiğiniz renkleri, dizaynları, formları anlıyoruz.

Proje yanında sadece uygulama hizmeti de verebiliyoruz. Siz projeyi kendinizde yaptırmış olabilirsiniz hazır projenizin tüm ayrıntılarını teknik eleman, işgücü ve malzeme sağlayarak uygulayabiliriz.

Site ve ev bahçelerinde geniş açık çim alanlar ile kenar bölgelerde düzenlenen bitkisel düzenlemeler; hem yaşanabilir ferah alanlar yaratırken hem de doğa ile yapılar arasında bütünleşmeyi sağlar. Bahçenizin belirli köşelerine yapılan özel çeşitli görünümlere sahip kayalarla çeşitli bitkiler bir arada kullanılarak bahçe içinde özel minyatür bahçeler (kaya bahçeler) oluşturarak ayrı bir hava yaratabiliriz.

Doğal görünümlü su yüzeyleri bahçelere hem dinlendirici bir işlev katarken hem de bahçelere serinletici etkisiyle mikroklimatik bir ortam yaratır. Çok değişik malzemeler kullanarak süs havuzları yapabilir bahçenize bir güzellik katabiliriz.

Teras düzenlemeleri yapıların soğuk görünümlerine sıcaklık katar hem de yeşilin az olduğu şehirlerde insanlara nefes alacak ortamlara yaratır. Terasınız varsa bunu en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olabiliriz.

Bahçe aksesuarları bahçede hem doğallığı arttırır hem de bahçelere görsel zenginlik katar. Bahçelere dikilecek mevsimlik çiçekler güzel değişik ve estetik görünümler oluşturur.

Projeler

Bayer Evi